eesnahk ei tule üle peenise 29.06.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu elukaaslasel ei tule eesnahk üle peenise,ka on tal raskusi orgasmi saavutamisega.

Peenis on teisipidi kõver kui enamikul meestest,pidevalt on peenis öö läbi kõvastunud.

Kas need probleemid on seotud ja kui on kuidas abi saada.Ta on kohutavalt häbelik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha kitsenemine ja peenise (sellisel juhul ilmselt allapoole) kõverdumine võivad tõesti omavahel seotud olla. Ilma konkreetset seisundit nägemata on raske aga midagi täpset öelda. Kindlalt võin aga öelda, et mõlemat probleemi saab edukalt lahendada.

Tervel mehel toimub öö jooksul enam kui 10 mõneminutilist erektsiooni episoodi. Seotud on see teatud aju piirkonna aktiivsusega nö. kiire une faasis. Hommikuti ärkabki inimene tavaliselt kiire une faasis, sellest tulenevad ka hommikused erektsioonid. Kindlasti pole võimalik, et erektsioon kestab kogu öö. Seega usun et antud juhul on tegemist täiesti loomuliku kehalise reaktsiooniga.

Häbelikkus ja probleemide eitamine ei ole lahenduseks. Toetage oma meest ja suunake ta meestearsti juurde.

Edu soovides

Margus Punab