mehe proovid - kõik ühel päeval? 21.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr. Punab,

mu mees sai endale Teie juurde aja TÜ Maarjamõisa Polikliinikusse. Soov on uurida spermat ja põletikke (rasestumise eesmärgil). Palun ütelge, kas peab eraldi veel ka reserveerima aja laborisse, et ühel ja samal päeval oleks võimalik anda nii spermaproov kui põletikuanalüüsid? Või suunate teie ise ta samal päeval laborisse (teie juurde on tal aeg 8.30 hommikul)? Elame nimelt Tartust suhteliselt kaugel ning oleks ülimalt hea, kui saaks kõik vajalikud analüüsid ja proovid ühel päeval ära anda (kui võimalik).

Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti saame samal päeval teha esmase konsultatsiooni, hormoonuuringud ja sperma analüüsi. Spermast teeme ka põletikuuuringu (põletikurakud + IL-6). Kui on vaja täiendavaid teste, näiteks suguhaigused siis peab küll lisavisiidi tegema.
Edu soovides
Margus Punab