Spermatosoidide morfoloogia 21.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp doktor, palun kommenteeriga mehe spermiogrammi tulemusi morfoloogia osas:
normaalseid: 4%
anormaalseid: 96%
peadefekt: 96%
kaeladefekt: 27%
sabadefekt: 8%
A,B,C & D on vastavalt 39, 36, 6 ja 19%.
Kas selliste näitajatega on loomulikul teel viljastumine võimatu (eeldusel, et naine on terve)?
Ette tänades,
Kristi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kordan veelkord, et sperma analüüs üksi ei anna hinnangut mehe viljakuse suhtes. Antud parameetrite alusel on rasestumine võimalik. Normaalsete rakkude normist madalam arv viitab siiski mingile sugutrakti kahjustavale haigusele või tegurile. Minupoolne hinnang ei ole täpne teadmata laborit kus antud uuring on tehtud, sperma mahtu, sperma venivust, spermatosoidide arvu, neutrofiilide arvu spermas.
Ärge keskenduge üksikutele arvnäitajatele - analüüsi tuleb vaadelda tervikuna ja koos mehe üldise seidundiga.
Soovitan tutvuda ka varasemate vastustega samal teemal.
Edu soovides
Margus Punab