PCR 01.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin teha suguhaiguste kompleks-uuringut ja sperma analüüsi. Kas neid on mõtekas teha koos või teha suguhaiguste uuring enne ära ja kui kõik on korras, siis sperma uuring. Ja kui palju läheb maksma kompleks-uuring?
Ette tänades Mati

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan tõesti kõigepealt teha suguhaiguste testid ja alles siis kui need on korras sperma analüüsi. Ühe testi hind on erasüsteemis 200 EEK. Kui ei ole otsest kusiti põletikku soovitan teha kolm testi: klamüüdia, mycoplasma genitaliumi ja ureplasma perekonna suhtes. Optimaalse uuringuskeemi saab siiski määrata alles peale läbivaatust ja teile täielikku loo kuulmist.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

HPV ja PCR meetod

Kas PCR meetodiga on võimalik avastada ka inimese papilloomiviirus - HPV?
Nimelt on mulle peenise peale ja küljele tekkinud lillakad/sinakad laigud.
Kas testi on võimalik teha meestekliinikus?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirjeldatud haigusnähud ei viita küll HPV viirusele. Kui probleemid tänaseni püsivad, siis tasuks siiski tulla meestearsti vastuvõtule.
Küll saab HPVd analüüsida PCR meetodil ja ka seda ka Meestekliinikus.
Loe edasi

pcr proov

Tere!

Mul on selline küsimus - minul tehti suguhaiguste avastamiseks pcr analüüs, aga tulemus ei näidanud ühtegi haigust. Ma ei ole urineerinud umbes 2,5 tundi enne proovi, aga mul on kahtlus, ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Usaldage tehtud uuringu vastust. PCR on piisavalt tundlik meetod, et pisiasjadest mitte häiritud saada. Kui probleem püsib, siis tasuks tulla ja teha uuringud sugutrakti kroonilise põletiku/prostatiidi ...

Loe edasi

PCR test

Tere,

Kas PCR(polümeraasi ahelreaktsiooni)-meetodi proovi võtmiseks, suguhaiguste diagnoosiks, piisab hommikusest uriiniproovist või on tarvilik ette võtta valulikumaid meditsiinilisi protseduure?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eelistan jätkuvalt proovi võtmist otse kusitist - PCR meetodil piisab ühekordsest võtmisest suvalise arvu mikroobide määramiseks. Kusest töötab test alati juhtudel, kui konkreetsed kusiti põletiku nähud ...

Loe edasi

suguhaiguste test

Tehti suguhaiguste test tasulises kliinikus ja makseorderil on kirjas Teenus: HPV/HCV hulk 5. Lugedes teie leheküljel Tasub Teada suguhaiguste testitest on kõige tõhusam PCR, siis kas minu poolt mainitud ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

HPV on papiloomiviirus (tekitab kondüloome).
HCV on c hepatiidi viirus.
Mõlemad viirused on teoreetiliselt määratavad PCR meetodiga ja mõlemad on ka sugulisel teel edasiantavad haigused.
Loe edasi

Suguhaiguste uuring

Tere!

Kui palju maksab kompleksne suguhaiguste uuring(kõik võimalikud proovid), sh ka proovid neelust, TÜ Kliinikumi Androloogiakeskuses ?

Ette tänades.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

PCR meetodil 100 EEK üks mikroob. Maksimaalne seega 1000 EEK. Kui kõiki võimalikke taga ajada, siis saab summa muidugi suurema - tuleb leida optimaalne skeem vastavalt teie sekusaalkäitumisele ja riskiastmele.
Loe edasi

info

Tere!
Kas teie vastuvõtule tulekuks on vaja eelnevalt perearsti käest saatekiri võtta? Kui palju maksab visiiditasu ja PCR-meetodil tehtavad uuringud?
Tänan

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestearsti jurde tulekuks saatekirja vaja ei ole.
PCR analüüsid maksavad kindlustatule 100 EEK üks parameeter. Tasulise vastuvõtu visiiditasu sõltub valitud kliinikust (Tallinn kallim kui Tartu), ...

Loe edasi

PCR uuring

Tere!
Palju PCR meetodil uuring maksab suguhaiguste ja põletike suhtes?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Meestekliinikus maksavad kõik suguhaiguste testid kindlustatule 100 EEK üks parameeter/mikroob.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

küsimus!

Tervist tekkis selline küsimus et kas eestis on olemas ka selline meeste kliinik kus võetakse proove teistmoodi kui pika oraga???????

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

On olemas küll. Näiteks Maarjamõisa polikliiniku androloogia kabinetis saab neid teste teha ka sperma analüüsist. Teiseks alternatiiviks on analüüside tegemine hommikusest esimesest uriinist. Mõlemal juhul ...

Loe edasi

PCR test

Kas PCR teste tehakse Tallinnas ka, või ainult Tartus?
Kui jah, siis kus kohas oleks võimalik teha ja palju see maksma läheks?
Oleks Trihhomonoosi avastamiseks vaja teha testi. Kuskil pool ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

PCR test peaks olema hetkel täpseim meetod suguhaiguste tuvastamisel. Tallinnas saate soovitud testi kindlasti teha HTI laboris. Enne analüüsi andmist ei tohiks kolm tundi kusel käia.
Edu
Margus ...

Loe edasi

klamüüdia diagnostika

Kui usaldusväärne on PCR-meetodil chl. diagnostika mehel kroonilise sümptoomideta kandluse puhul? Valenegatiivsuse võimalik protsent?
Kas on tõenäoline, et sümptoomidega nakkuskandja naisega paari ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

PCR meetod on praegu kasutatavatest kõige täpsem klamüüdia diagnostika meetod. Valenegatiivsed vastused on võimalikud kõikide meetoditega.
Partneri nakkumine sõltub mikroobi aktiivsusest ja´partneti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: