PCR 01.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin teha suguhaiguste kompleks-uuringut ja sperma analüüsi. Kas neid on mõtekas teha koos või teha suguhaiguste uuring enne ära ja kui kõik on korras, siis sperma uuring. Ja kui palju läheb maksma kompleks-uuring?
Ette tänades Mati

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan tõesti kõigepealt teha suguhaiguste testid ja alles siis kui need on korras sperma analüüsi. Ühe testi hind on erasüsteemis 200 EEK. Kui ei ole otsest kusiti põletikku soovitan teha kolm testi: klamüüdia, mycoplasma genitaliumi ja ureplasma perekonna suhtes. Optimaalse uuringuskeemi saab siiski määrata alles peale läbivaatust ja teile täielikku loo kuulmist.
Edu soovides
Margus Punab