eesnäärme põletik? 06.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõni päev ajab väga tihti pissile, isegi siis, kui palju ei joo, ja pärast urineerimist tuleb tavalisest rohkem n.ö. tilku järele. Samas mõni päev on kõik täiesti korras. Käisin perearsti juures ja uriiniproov oli korras. Perearst kirjutas välja põietee. Ise aga hakkasin kahtlustama, et äkki on eesnäärme põletik. Kas uriiniproov näitab ka eesnäärme põletiku olemasolu/mitte olemasolu või peab selle jaoks mingi eraldi proovi tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uriini analüüs eesnäärme põletikku ei näita. Eesnäärme põletikku saab diagnoosida sperma analüüsi või eesnäärme massaazi järgse sekreedi analüüsil. Eesnäärme tee või ka palju reklaamitud Prostamoli koht on järelravis. Eelnevalt peab olema siiski haigus välja ravitud. Soovitan kiiresti tulla vastuvõtule. Pikalt kulgenud eesnäärme põletikku on juba väga raske ravida. Kindlasti peab välistama ka suguhaiguste võimaluse.
Edu soovides
Margus Punab