vesimunand 23.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

mul on mõni aasta tagasi operatsiooni tüsistusena tekkinud vesimunand (diagnoositud) viimasel ajal pisut suurenenud, aga vaevusi ei ole.
kas opereerimine oleks vajalik või üldse võimalik ja kas see võiks kahjustada viljakust?
Kui tihti peaks vesimunandit arstile näitama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vesimunandit peaks opereerima juhul, kui see teid füüsiliselt või psühholoogiliselt häirib. Operatsioon on võimalik, risk viljakusele vähene.
Arstile peaks näitama vast korra aastas. Kui on tehtud ultraheli ja munandi struktuur on täiesti normipärane, siis võib kontrollis käia ka harvem.
Edu soovides
Margus Punab