Valu vasakus munandikotis 12.10.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi läks vasak munandikott valusaks, tekkis selline suruv valu. Valu on praeguseks taandunud kuid aeg-ajalt on ikka selline ebamugavustunne ja õrn valu sees. Munand ise valus ei ole vaid sooned mis munandisse lähevad annavad tunda, katsudes munandis mingit tükki ei ole. Kõvema koha avastasin mingis veresoones, nagu oleks ovaalne tükk sees ja peale seda läheb see soon edasi munandimanuse poole. Valus see koht ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivalu kaks tüüpilisemat põhjust on eesnäärmepõletik (tõstab rõhku seemnejuhade süsteemis) ja kubemesse ulatuva närvijuure ärritus. Kui kordub või jääb häirima, siis soovitan uuringutele tulla.