Vasakus munandis tükk 31.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus:
vasakus munandis on väike tükk, valu ega midagi ta ei tekkita. Kas see on midagi ohtlikku ja kas ma peaks kellegi juurde pöörduma ( kui pean, siis kelle juurde ) ja uurima mis see täpsemalt on?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik tekkinud muutused munandikotis tuleks võimalikult kiiresti arstile ette näidata. Võite pöörduda oma perearsti, meestearsti või uroloogi poole. Enam kui 90% sedalaadi muutustest on healoomulised ja ravi ei vaja. Samas võib tegemist olla ka kiiresti areneva ja just noortele meestel esineva munanidvähiga ning just see risk sunnib kiiresti tegutsema. Oluline oleks eristada, kas tükk on munandi sees või pinnal. Koe sees olevad muutused on alati ohtlikumad!