streptokokk 07.12.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.
naisel avastati streptococcus agalactiae ja sai ravi. tema ravi algusest siiani oleme vahekorras olnud vaid kondoomiga, kuna naine läeb lap-ile. kas on võimalik et ka mehel on streptokokk. (kusitist tuleb aeg-ajalt mingit lima, imelikud valud, ejukulatsioon on valulik ja tükkis.
kui jah siis milline peaks olema ravi?
ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik mida mehe kohta kõnelete viitab ka temal esinevale sugutrakti põletikule. Nimetatud streptokokk vaevalt, et selliseid vaevuseid üksinda põhjustada suudab. Kindlasti peaks ka mehel tegema korralikud sugutrakti põletiku uuringud: sperma analüüsi põletikule või eesnäärme sekreedi uuringu koos analüüside ja külvidega mikroobidele. Pimesi ravi sellist probleemi kunagi ei lahenda. Kuni mehe uuringute ja ravini, soovitaksin jätkata preservatiivi kasutamist!
Edu soovides
Margus Punab