Streptokoki vohamine. 22.08.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mida teha eesnaha all vohava streptokokk bakteriga?
Esnaha alune on punane ,sügeleb ja on turses.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui tegu on juhtivalt mikroobse põhjusega, siis saab ravida külviga kaasas olnud toimivate antibiootikumide valiku alusel.
Kuna nii pole tehtud, siis võib arvata, et mikroob pole siin peategelaseks.
On osa eesnahapõletiku vorme, kus aitab ainult ümberlõikus.
Et keerulistel juhtudel nõu anda on vaja patsienti läbi vaadata ja kogu lugu teada. Interneti teel te kahjuks lahendust ei leia.