adenoid 17.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Nelja aastasel poisil diagnoositi adenoidi suurenemine ja mais tõenäoselt toimub adenoidi eemaldamine.
Kas on võimalik adenoidi suurust vähendada mõnel teisel viisil?
Ja kui soovitav on adenoidi eemaldamine?
Poiss ei ole põdenud kõrvapõletikke, kuulmine on väga hea (audiomeetria põhjal), nohu ei esine tihti ja allergiaid ei ole.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Vigala Sass

kindlasti lõigata ja hoiduda kordustest. Need tulevad harilikult kroonilistest põletikest.
sass