kiilaspäisus 06.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere Sass ja kõige parimad soovid Sulle ja Su lähedastele Uueks Aastaks!
Oskad Sa anda mingit nõu, mis aitaks kiilaneva pealae vastu?
Tänud,
Marius

Arst vastas:

dr Vigala Sass

kui on pärilik, siis rohtu pole. Kui haiguslik, siis naha haigus, kui nõrk ainevahetus, siis aitab pea "mähis":
1 kg. musta leiba
1 pakk pärmi
1 pudel kibuvitsa, astelpaju või karotoliinõli (üks neist valida)
1/4 liitrit oliiviõli
1 originaal (5 mg) alfa-tokoferoolatsetaat õlina.
segada ja kiila pea peale teha 1/2 tunniks mähis. NB! vanasti tehti lehma sitaga, mis tõesti ka aitab. ärge ainult seda liiga kaua peas hoidke, võib naha maha võtta!
sass