artroos 05.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Päikest.
Olen mures valutava puusaliigese pärast. 43 aastane naine. Ca 4,5 aastat tagasi manitses tohter, et ma ei mõtleks endal valusid valja ja saatis mu koos valuliku puusaga koju.
Nüüd sain diagnoosiks artroosi (coxartrosis II- III staadium) ja ainsaks "raviks" oodata endoproteesi operatsiooni järjekorra kättejõudmist.
Ei taha asjaga leppida. Järjekorda keeldusin ma ennast panemast. Käin ujumas ja meeleldi jalutan, üritan toime tulla. Pilt mis liigsest tehti on jah pisut nukker. Kas on ehk loodusravist võimalik abi leida. Kuu aega olen artrostopi võtnud - leevendab küll, vahel on kohe päris hea olla.
Väidetavalt ei olevat põhjus põletikulistes muutustes - milles on, sellele ma vastust saanud ei ole. Kas ma võiksin loota, et pääsen endoproteesist hoopis ja suudan kui mitte paraneda, siis vähemalt praegust olukorda säilitada.
Lea

Arst vastas:

dr Vigala Sass

40-60% naiste probleem kliimaksi alguses ja siis tekibki ka luude hõrenemine. sageli ei aita rohud asja parandada, võivad protsessi ainult aeglustada või seisma panna. Võta kindlasti Ca+K tablette kas Mg-ga või ilma. ka üleminekuea tablette võiks tarvitada - neid saab naiste arstilt. Muutusi ei saa kõrvaldada, mis on muutunud, see on muutunud. saab ainult seisma panna. Looduslikult võid ka munakoori süüa. taimedes selliseid aineid ei ole.
sass

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Loodusravi

artroos

Tere!
Naine, 60 a., murtud luude (küünar- ja kodarluu distaalsete otste murd) ebaõnnestunud paigaldus, sellele järgnenud 3 operatsiooni jne, noorpõlves ravimata jäänud spordivigastused - diagnoos: ...

Vastas dr Vigala Sass

Poliartriitide puhul on hea minna sanatooriumi või võtta arstimeid. Kui teaks selle põhjust - ravimata angiinid, gripi tagajärjed, valed dieedid, mõne organi vale funktsioneerimine). võtke kontaksti ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi