pidev nohu + põskkoopa põletik 25.11.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

tere ja ilusat sügist, minu mureks aastaringne nohu, mis kestnud aastaid. proovitud igasugu tilku, tablette aga erilist kasu neist pole. nüüd ka tekkinud probleem, et nohust löönud põskkoopa põletiku (ja seda mitte esmakordselt). arst tahab jälle antibiootikume kasutada. olen hetkel rase ja seetõttu ei tahaks eriti nagu rohtusid kasutada. palun andke nõu kuidas hetkel põskkoopa põletikku ravida ja üldse mida pideva nohuga ette võtta. ette tänades.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
Magage kummuli, kui võimalik ja tõmmake ninna c-vitamiini pulbrit, aga ainult hetkeks, muidu lõhub limaskesta ära. Nii 3-4 korda päevas ja kindlasti enne magama minekut alati ka. Eelnevalt nina puhtaks rookida.
Ärge kasutage riidest taskurätikuid vaid ühekordseid salvrätikuid. Võid enne magamaminekut ninna tilgutada ka küüslaugu tinktuuri. Küüslaugu küünt võid ka suus hoida, põses. Imed, kuni maitse kaob ja siis jälle vahetad. Pead püsiv olema. Aega võtab, aga asja saab.
sass

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Loodusravi

põskkoopa põletik

Tere

Kuidas ravida põskkoopapõletikku ja seda kui 28 aastasel noormehel on kogu aeg nohu.
Ette tänades

Vastas dr Vigala Sass

teha c-vitamiin või asperiin pulbriks - soojendada sinise lambiga nina ja nuusata tühjaks (alati nuusata üks ninasõõre korraga!) tõmmata pulbrit hetkeks ninna (mitte üle minuti) ja välja nuusata.
Võib ...

Loe edasi

põsk- ja otsmikukoopa põletik

Tere,
kuidas annaks ravida korduvaid põsk- ja otsmikukoopa põletikke? 12 aastane poiss põeb seda kuus korra. Raviks määratakse antibiootikume ja igasugu nina lahtistavaid tablette jms. Ravime välja, ...

Vastas dr Vigala Sass

Ükski põletik ei tule iseenesest, vaid selleks on alati mingi tekitaja - viirus, bakter. Õpetage nuusutama c-vitamiini jahu 2-3 korda päevas, nii, et korraks (NB! hetkeks!) ninna tõmbaks ja siis kohe natukese ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi