Madal vererõhk 29.08.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Päikest!

Lugu lühidalt järgmine! Olen peagi 66.a vanuseks saav meesterahvas. Olen üle elanud ühe raske ingfarti (südame eessein seisab) ja hiljem veel 2 mikroingfarti ning kerge insuldi. Seda umbes 6 aasta jooksul. Viimasel ajal probleemid viisid mind Mustamäe Kiirabihaiglasse kevadel ja nüüd umbes kuu tagasi. Südame jõudluseks on mõõdetud umbes 30% , mitte rohkem (pigem veelgi vähem). Lisaks ka pidev vajadus verd vedeldada, et natukenegi trombiohtu välistada.

Kuna süda on nõrk ja ehk ka vere vedeldamine (Marevane jt.) mõjuvad vererõhku alandavalt, on tihti probleem madala vererõhuga. Pulss tänu paigaldatud stimulaatorile alla ei kuku. Küll aga on vererõhunäidud tihti suurusjärgus (umbes) 70-85(ülemine) /45-60(alumine) ja pulss 90 paiku.

Kas leidub looduslikke vahendeid olukorda veidi leevendada, kohendada?

Päikest Sass ja Elo!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

on. alkohol - võta üks pits konjakit söögi alla. siis veel taimed toonikumid - (meilt võiks saada, lepi ajas kokku: 045-73128). vere vedeldamise asemel võid ka aadrit haigla juures lasta, panevad füsioloogilist lahust koos plasmaga tagasi. Lisaks füüsiline aeglane koormus - hantlid+käimine.
sass