hingamine 20.07.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

olen 30 aastane naisterahvas,tütre ema. Probleem on hingamises.Viimasel ajal on hingamisprobleemid,ei saa tihti lõpuni hingata,siis ahmin mitu korda nagu kala kuival,kuni lõpuks saan sügavalt hingata-siis rahunen maha.Mäletan lapsepõlvest samasuguseid olukordi.Viimasel ajal on see tihenenud,siis tekib paanika ka juba juurde,et ei saa enam hingata.Kuidas tuleb õigesti hingata(tean,et hingan valesti),mis harjutusi teha,mingeid maarohtusid juua -hingamise vabastamiseks.Ei suuda kopsu põhjani hingata.Nii kui sisse hingan,jääb asi poolikuks,siis pean sundima ennast välja hingama ja uuesti sisse hingama.Kohati on tunne,et kui ei sunni ennast hingama,siis ei hinga enam.See ei ole normaalne sundida ennast hingama.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
Harjutuseks oleks rütmiline hingamine, vaata peeglisse ja hinga korralikult sisse, hoia 1-2 sekundit ja siis järsku välja. Igas tunnis tee ca. 5 minutit. Kui ei taha aidata, tuleb minna kas psühhiaatri või neuroloogi juurde.
Sass

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Loodusravi

kopsuhaigus


olen 35 a naine, mul diagnoositi ravimatu kopsuhaigus (tsüstiline fibroos). ainsaks raviks ägenemise korral antibakteriaalne ravi. kuna hingamine on raskendatud , pidevalt on väike palavik ja ...

Vastas dr Vigala Sass

Päikest!
Tee tee/ pulbrista osad:
1. Pärna noored võrsed - 2 osa
2. Paju - 1 osa
3. Kask 2 osa
4. Mänd---------- ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi