haavandiline koliit 08.06.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

On diagnoositud. Periooditi kõhulahtisus vahel veritsusega, mis
ägenedes põhjustab täiendavalt liigestevaevusi.
Kas sellele on olemas ka mõned soovituslikud ja
haigust kergendavad rahvameditsiini või looduslikud
vahendid (peale Pentaza tablettide neelamise)?

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Haavandiline jämesoole põletik (koliit)...
Küsimused- kus osas on haavandid? Kui tuleb verd, siis kas see on punane, või määrib või on sitt must (seisnud veri).
Kuna pole täpselt kirjeldatud, siis ei saa and aühest vastust. Seda enam, et vaja oleks ka teada, kas muidu on pigem kõhukinnisus või lahtisus.
Üldiselt: õhtuti, enne magama heitmist teha soe 2 kordne klistiir - juhul kui pole vererõhutõbe ja neerud on korras. Esimesel korral 1,5-2 liitrit, et kõik välja tuleks. Hoida sees palju suudetakse. Teisel korral 25-300 gr. kummeli, vitspaju, teelehe, nõrga teega, millele on lisatud rafineeritud astelpaju- , kibuvitsa- või karotoliinõli 1:10 (vett). Hoida sees 2-3 minutit.