rasused juuksed 15.05.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

olen 22 a tütarlaps. kuigi pesen pead iga hommik ja olen proovinud erinevaid shampoone muutub mu pea 6htuks rasvaseks. juuksed olid 6lgadeni ja l6ikasin poisipea, aga mure ikka endine. kuigi liiga soojalt riides ei käi ja üle keha ei higista.

mis seda p6hjustab. mida ette v6tta.

millised looduslikud vahendid aitaksid.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Päikest!
Hoidke poisipea ja see teeb teid kindlasti kaunimaks. Ärge muretsege, uurimused näitavad, et rasvasemad juuksed on alati vastupidavamad, s.t. ärge võtke looduslikku kaitset ära. Kõikidest juustest on 87-92% rasvaseid, seega te mahute massi sisse. Kõikidel loomadel, kel karvkate on oma kõõm ja elajaskond juustes. Puhas karv/juus on haigushell. Selleks, et ilus välja näha ei pea ennast ilusalt riidesse panema - igal ühel on kuskil keegi. Aga kui tahetakse nukuke olla, siis on ees pikk ja kurb elutee, kus rasvased juuksed on varsti 7-8. kohal.
Sass