10-kuuse lapse areng 12.09.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps on 10-kuune. Kui loen mida peaks sellisesxvanuses lapsed tegema, siis on mitmes kohas kirjutatud, et sel ajal peaks laps plaksutama, lehvitama. Meie laps seda aga ei tee, tundub, et tal nagu pole huvi ka selle vastu. Kui teen temaga kätega laulumängu, siis ta kohati nagu kohe tahab minema minna sülest. Mônikord on nôus aga kaasa tegema liigutused. Lehvitamist ka ikka harjutame, nt kui magama hakkame minema vôi kui keegi ära läheb, aga siiani ta ise lehvitanud pole. Tal on tulnud kaks hammast 9-kuuselt tulid. Ja viimasel ajal on üsna viril ka. Muidu ta istub iseseisvalt, käputab, kônnib tugede najal, meeldib trepist üles ronida. Kui ûtlen, et ei tohi, siis sellele reageerib. Kui palun anda midagi nt mis tema käes, siis annab. Kahte mämguasja nt omavahel kokku ta kopsib. Kui midagi maha kukub siis seda jälgib, asju maha visata meeldib ka talle. Lalisedes teeb häält da da, tät tât.
Kas ma peaksin muretsema, et ta veel ei plaksuta ega lehvita vôi môni laps hakkabki seda hiljem tegema, aga ikka on kôik korras?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et Teie lapsega on kõik hästi.
Tervitades
Anu Sööt