Unehäired 12.04.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Probleem on 11 aastase lapsega, kellel on olnud alates 5 eluaastast öösiti umbes 1 kuni 1.5 tundi peale uinumist unepaanika hood. Seda esineb umbes kord kuus. On ka tehtud eeg uuring mõned aastad tagasi, mis oli korras. Öeldi, et küll kasvab sellest välja. Nüüd on laps öelnud, et kui see unepaanikahoog hakkab üle minema siis ta näeb lühikest aega tuba moonutatult(kaugelt või lähedalt). Ta on ka varem seda tundnud, aga siis ei osanud seda kirjeldada. Ülejäänud osa hoost, kui jookseb hirmunult ühest toast teise ta ei mäleta. Minu küsimus on,kas see ruumi taju teistsugune nägemine ongi normaalne sellise unehäirega? Ja kas on lootust, et ta kasvab sellest välja?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast,
arvestades sellist kirjeldust, on soovitav pöörduda neuroloogi vastuvõtule ja teha EEG uuring.
Lugupidamisega
Anu Sööt