Alalõua värisemine 3 kuusel 07.11.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Laps sai 3 kuuseks. Esimesel 1,5 kuul esines alalõua värisemist vahetevahel. Kuid see läks üle. Nüüd viimased 5 päeva olen märganud lapse alalõua värisemist ca 1xpäevas. Väga korraks alalõug väriseb erinevates situatsioonides-tõin lapse õuest tuppa, pesin lapsel käed, laps hakkas lamamitoolis sahmima, hakkasin lapsega rääkima. Ei ole väga erutunud ega ei tohiks olla tal ka külm. Ainus muutus viimasel nädalal on olnud, et laps on hakanud saama rohkem rpa, kuna rp hakkab otsa saama. Rpa tekitab tal ka gaase. Muus osas on laps tubli, aga õlavööde on natukene nõrk ja sellega võimleme. Millele selline asi 3 kuusena võib viidata? Kas võib olla ajutine või on tegemist tõisise probleemiga. Ette tänades ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et tegemist on mööduva nähtusega.Muretsemiseks ei näe põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt