1a2k laps ei taha kõndida 18.01.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on 1aasta 2 kuune poiss.

Areng on olnud eakohane, kõik oskused tulnud õigel ajal.

Nüüd on mure seoses kõndima hakkmisega. Esimesed iseseisvad sammud tegi paar nädalat pärast aastaseks saamist ehk siis umbes 1,5 kuud tagasi. Meelitamise peale (kutsun teda mänguasja hoides enda juurde tipa tapa), teeb ta 5-6 iseseisvad sammu minuni, edasi liigub käputades. Iseseisvalt tõuseb keset põrandat püsti, aga oma initsiatiivil kõndima ei ole hakanud. Tugede najal kõnnib minu silmis üpris kindlalt juba 4 kuud. Kas saab ja peaks tema kõndima hakkamist kuidagi tagant utsitama?

Võrdluseks on teine laps, kes hakkas kõndima nädal enne aastaseks saamist ja peaaegu kohe eelistas kõndimist käputamisele.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et võite rahulikult lasta tal omas tempos areneda. Mingil moel stimuleerimine ei ole vajalik.
Lugupidamisega
Anu Sööt