16 kuuse lapse uneprobleemid ja nutukramp 07.09.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kõigepealt siis unest. Laps on olnud suhteliselt kehva magaja sünnist saadik aga viimasel ajal on asi päris hulluks läinud Päeval magab max 1,5 tundi aga vahel ka ainult 45min. Õhtuste uinumistega enne probleemi ei olnud aga viimasel ajal on ka need väga rasked. Öösel ärkab hirmsa nutuga ja siis teinekord vôib tunde üleval olla. Vahepeal jääb rahulikult oma voodisse ja üritab magama jääda aga peale pikka vähkremist jäälle püsti ja nõuab sülle
Nädal tagasi laps kukkus selili ja siis nagu tahtis nutma hakata aga läks krampi ja ei hinganud vähemalt minut ja kui lõpuks hingam a hakkas oli väga loid ja tahtis nagu magama jääda, vaikselt nuuksus. Kuna polnud enne nutukrambist kuulnudki, siis oli ikka ehmatus ja paanika suur. Kiirabi viis meid lastehaiglasse, selle aja peale tundus lapsega juba kôik korras olevat. Arst siis selgitas, et tegu nutuktambiga.
Mulle tundub et peale seda on une asi veel hullemaks läinud. Kas võib nii olla? Neuroloogile sain aja alles paari kuu pärast, kas oleks môistlik otsida tasulist aega kiiresti? Mure lapse pärast on suur

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et uni sellest nutukrambi episoodist ei peaks kehve´maks minema. Olukord ei ole selline, et peaksite kiiresti abi otsima, aga neuroloogi konsultatsiooon on siiski vajalik.
Oma perearstiga peaksite küll lapse uneprobleeme arutama.Selles vanuses lastel on uni ebaküps ja väga oluline on Teie ja lapse elustiil, tegelus lapsega päeval,
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt