minestamine 31.05.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure on järgmine, 3,5-aastane poeg on kaks korda minestanud peale kukkumist ja nutma hakkamist. See ei ole nagu nutukramp, siniseks ei ole läinud, lihtsalt nutub ja siis vajub ära, temaga suheldes möödub see paari kolme sekundi pärast. 2,5-aastaselt oli ka üks kord. Laps on väga elav ja emotsionaalne, aga muidu hästi arenenud ja tegus. Käisime ka arsti juures, kes arvas, et pojal on madal valulävi ja minestab valust, kui ei möödu 4-aastaseks saamisel, siis lisauuringud, vereproov oli korras. Kas see võibki nii olla, et valust, või on selle taga midagi hirmsamat, näiteks epilepsia või mõni südamehaigus?
Aitäh vastamast.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! See on siiski tõenäoliselt nn. nutukramp-nende väljendus võib olla erinev. Soovitan kohe lasteneuroloogi poole pöörduda ja uuringud ära teha. Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

minestamine

Minu 15-aastane tütar minestab,kui tuleb minna arsti juurde,kui on koolis anatoomia-,bioloogiatund vastava teemaga.Ta ei kannata arstiprotseduure(süstimist,hambaravi jm.)Mida teha,et teda aidata?.Ta on ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
tavaliselt inimene minestab püstiasendis. Istudes ei peaks seda juhtuma. Kui juhtub, siis soovitan kardioloogi vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

minestamine

Mida arvata, kui 4,5 aastane laps minestab hommikuti kui läheb ennast pesema? Seda juhtub umbes 1kord kuus.Kas on põhjust muretsemiseks?Peaks arvatavsti konsulteerima perearstiga. Aitäh.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti konsulteerida perearstiga, sest väga oluline on välja selgitada teadvusekao põhjus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi