Õhtune nutt 08.11.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meil on suur mure. Õhutul kuskil 6-7 aeg ärkab laps, siis vahetan tal mähkmed ja hakkame sööma, siis poole söömise pealt hakkab nutma ja nutab õhtuni välja kuni kuskil 10-11 jääb magama. Tundub, et mitte miski teda ei lohuta. Arvan, et asi gaasides pole, kuna ta ei punnita. Lihtsalt nutab. See on kestnud kuskil 3-4 päeva. Kuskil kuu aega sõime rinda ja siis jäi piima väheks ja laps ainult nuttis rinna otsas. Andsime talle Nan1 allergia vastast, aga siis muutus kaka roheliseks ja lõhnas pahasti, siis vahetasime toidu välja, nüüd sööb Tuttelit ja 2 päeva tagasi kakas viimati, siis oli kaka ilus kollane. Pissib ilusti, mähet vahetame iga kord enne sööki, ehk siis kuskil iga 2-3 h tagant ja mähe on alati pissi täis. Öösel magab ilust, sööb iga 2-3 h tagant ja päeval on väga rõõmus, sööb ilusti, magab ilusti ja pole midagi viga... Just õhtul, enam-vähem sama kellaaeg hakkab ja lõppeb. Lihtsalt jube kahju on vaadata teda nutmas ja aidata ka kuidagi ei saa :(

Siis tahtsin veel küsida, mitu kraadi soe peaks olema lapse toit?
Kui tihti peaks sellises vanuses laps kakama, sööma ja kui palju korraga?

Ettetänades, K.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Selles vanuses lastel on väga sageli nn. õhtused nutuhood. Enamasti on siiski tegemist gaasidega. Ka Teie lapsel on tõenäoline gaasidest tingitud rahutus, sest ta saab ju uut toitu. Kui laps sööb, kasvab ja areneb ilusti, siis ei peaks õhtuste nutuhoogude pärast muretsema.Lapse arenedes need nutuhood kaovad.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt