5kuune ei vaata alati otse silma 21.07.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma peagi 5kuuseks saava poja pärast. Laps on väga aktiivne ja rõõmus. Naerab ja naeratab palju. Füüsiliselt väga aktiivne, hakkas varakult keerama ja juba roomab. Mure seisneb selles, et kui laps on kellegi süles, siis vaatab ja jälgib ta väga inimesi ja vaatab silma ning naerab. Kuid kui võtta laps enda sülle, siis ta kipub pigem ringi vaatama ning ei taha alati silmsidet tekitada. Pigem vaatab kõrvalistujale silma.
Samas jälle kui laps on vankris või turvahällis või voodil selili, siis vaatab ta ilusti kohe silma ja suhtleb. Kui panen ta enda ette padja najale istuma, siis ka vaatab silma. Mure siis just selles, et kui võtta ta näiteks põrandalt enda ette püstiselt ning temaga räägin, siis vaatab ta tavaliselt kõrvale. Milles võib küll asi olla? Perearst ei ole selles probleemi näinud, kuid minul ikka mure.
Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie kirjelduse alusel saan öelda, et Teie laps on hästi arenenud. 5 kuusel lapsel on huvi ümbruse vastu ning seetõttu ta vaatabki mujale, mitte ainult Teile otsa. Nautige oma tervet last!
Lugupidamisega,
Anu Sööt