Laps topib kätt kurku 16.02.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps topib kätt kurku kuni okserefleksi tekkimiseni, 2-3 korda päevas. Kui jõuan õigel ajal jaole, siis saan oksendamise ära hoida. Algas see ca 3 kuu vanuselt ja siis seostasime seda hammaste tulekuga. Nüüd on tita 11-kuune ja see komme püsib endiselt, on isegi mõnevõrra sagenenud ja laps on selles järjekindlam. Olen proovinud tähelepanu mujale suunata, aga see aitab ainult korraks ja vaid väga huvitava tegevuse korral. Näljatundega seotud pole. Lisandunud on psühholoogiline moment, kuna selle öäkkk hääle peale kõik kohe reageerivad. Laps on valdava osa ajast minu läheduses, silmside ulatuses, pakun erinevaid mänguasju, võimleme. Praegu 11-kuuselt on suus 8 hammast, viimased tulid paar kuud tagasi. Rinnapiima sai 6 kuud, piibit ega lutte ei armasta üldse. Hommikul suure näljaga joob lutipudelist piima 100-150 g, ülejäänud pean päeva jooksul söötma kördina lusikast, pluss muu lisatoit: juurviljapüree ja puuvili. Tassist veel ei joo, kallab kõik põrandale. Kas peaksin kannatlikult ootama, kuni see probleem aja jooksul möödub või tuleks konkreetsemalt sekkuda? Kurku vaadates pole arstid millelegi ebanormaalsele viidanud, kuigi konkreetselt selle murega pole pöördunud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt tekitab laps käte kurku toppimisega endale mõnutunnet. Soovitan tema tähelepanu püüda mujale juhtida. Samas võiks proovida ka mittereageerimist-Teie kirjast selgub, et laps püüab tähelepanu.
Olge kannatlik!
Lugupidamisega, dr. Anu Sööt