Diagnoos G82.4 spastiline tetrapleegia I-II 17.06.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minu peagi 10-kuuseks saaval pojal on neuroloogi poolt pandud selline diagnoos.Oleme jälgimisel alates tema 3-kuuseks saamisest,alguses määrati lihtsalt kodune võimlemine,siis 5 -kuusena saadeti ka taastusravi arstile ,kes siis määras nii ujumist kui füsioteraapiat ,kus saime hakata käima siis kui laps oli juba 7-kuuseks saanud.Lapsel füüsiline areng aeglane.Kõhult seljale hakkas keerama 5,5-kuuselt,seljalt kõhule 7,5 -kuuselt.Roomama kõht maas 9-kuu ja 9 päevaselt,enne seda rullis ennast sinna kuhu vaja,veel ei istu,ei käputa ,ei tõmba ennast püsti.Nüüd käisime jälle neuroloogil ja määras uuesti lihtsalt koduse võimlemise.Ei osanudki ennem eriti muretseda ,kui nüüd hakkasin alles diagnoosi lugema.Loomulikult lugedes infot internetis siis tekkis mure.Mina küll ei tea,et lapsel oleks tekkinud ajukahjustus ,mis netist lugedes on tavaliselt sellise diagnoosi taga ja lapsele ei ole tehtud ka mingeid muid uuringuid.Oli täiest ajaline laps ,kaalus 3,5 kilo ja 50cm pikk,apgar 7/7.Kas tõesti võib tegu olla ajukahjustusega ja tal esineda tulevikus ka muid probleeme ?Mida see diagnoos täpselt siis tähendab ?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Sellest diagnoosist võib välja lugeda, et lapsel esineb vähene lihastoonuse tõus nii kätes kui jalgades.
Areng on küll veidi aeglasem kuid see ei pruugi tähendada ajukahjustust. Laste oskused kujunevad erineva kiirusega.
Soovitan paluda selgitust oma arstilt.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt