käitumishäired 07.07.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meie poeg on 13 aastane ja tal on päris suured käitumishäired. Me räägime kodus kõik ilusti ära, ta saab aru vastab ja lubab, et ei tee midagi halba. Aga kui kodunt läheb on kõik nagu meelest läinud. Nii kaua on kõik hästi kui ta on meie silme all. Laps on väga südamlik, aga väljas olles ilma meieta on oma tegudega tihti täitsa võimatu. Oleme tema tegude pärast saanud tihti süüdistusi, et täiesti kasvatamatu laps. Tegelikult näeme igapäev lausa iga minut vaeva selle nimel, et ta käituks ka ilma meie juures olekuta viisakalt.Ta on kergesti mõjutatav mida teised nii nimetatud "sõbrad" ära kasutavad. Olen ise kuulnud kui nad teda ajuteta inimeseks nimetavad. Ma ei oska mida teha, ajukompuuter on tal tehtud ja siis öeldi et kõik on korras. Mida me peaksime tegema? oleme täitsa nõutud. Lapsel on terve ja teda armastav perekond. Tal on ka kaks aastat vanem vend. Ta saab piisavalt tähelepanu ja kiitust. Armastame oma last, aga ei oska mida ette võtta.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda psühholoogi poole, et välja selgitada tema tegevuse põhjus. Küsimus võib olla ka raskes üleminekueas.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt