Loojuva päikese sündroom? 08.05.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kui 3 nädalasel asfüksiaga sündinud imikul täheldatakse nn loojuva päikese sündroomi esinemist (mingitel hetkedel näha vaid silmavalgeid), siis millised on tema väljavaated edasiseks eluks? Kas selle sündroomi esinemisel on ajukahjustus nö püsiv ja puuduvad võimalused lapse arengut toetada?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Loojuva päikese fenomeni esinemisel on mitu põhjust ning lapse edasine areng sõltub põhjusest. Palun pöörduge kindlasti lasteneuroloogi vastuvõtule, kes peale lapse läbivaatamist ja uuringuid oskab ka nõu anda ravivõimaluste suhtes.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt