Irvitamisega unest ärkamine. 29.10.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meie 5 aastane(keiserlõikega sündinud)poja on meile viimase lühikese aja jooksul hirmu nahka ajanud.Nimelt sellega, et une pealt hakkab irvitama, seda sõna otseses mõttes. Ja ohjeldamatult laseb aga edasi.Esimesel korral toimus see nii, et ei reageerinud minu häälele üldse, kuni 3 minutit (ise vaatas mulle võõra pilguga otsa),siis alles nagu ehmus üles.Teisel korral läks issi teda äratama, sellest irvitamisest. Samuti kirjeldas mees võõrast pilku, kuid sellel korral ta vaheldumisi irvitas ja oli hirm tõsine ja kohati keeras hoopis nutule nägu.Mõlematel kordadel on ta peale seda "nalja" üles ärganud. Me oleme tõesti hirmul, millest siuke asi?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tõenäoliselt on tegemist unehäirega, kuid laps vajab kindlasti lasteneuroloogi konsultatsiooni, et nende hoogude põhjus selgitada.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt