ei pane riidesse 26.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 5a tütar,3,5 a poeg ja 10 kuune poeg.
Mu 3,5 aastane poeg ei taha end riidesse panna ,kui on kuhugi minek ta lihtsalt ei tee väljagi kui ma palun riidesse panna.Luban tal siis üksi koju jääda,selle peale kukkub ta karjuma ja nutma aga riidesse ikka ei pane.Panen lõpuks ikkagi ise. Kas see tuleneb vähesest tähelepanust?Ta ise ei otsi kontakti ,kui otsib siis seda ta ka saab.Enamasti meeldib talle omaette mängida.Kui proovime värve õppida ütleb ta lihtsalt suvalisi värve,mis pähe tuleb,või läheb mu juurest üldse minema.Lasteaiast öeldi,et ta tunneb värve.Millest selline trots võib tingitud olla.Ma olen proovinud talle rohkem tähelepanu pöörata aga tihti ta seda ei soovigi.Lastreaias talle ei meeldi eriti,sinna ta minna ei taha kuna üks poiss pidavat teda lööma.Esimene aasta käis ta korralikult lasteaias ,probleeme polnud.Siis olid nad õega ühes rühmas.Nüüd on õde suuremas rühmas ja poiss enam lasteaeda minna ei taha.Kas oskate öelda milles asi?
Teid tänades ja abi oodates.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Midagi on tõesti viltu, aga arvan, et Teie poega peaks nägema ja Teiega vestlema lasteneuroloog. Tõenäoliselt tuleks konsulteerida ka psühholoogiga. Sellisel viisil on võimalik asjasse selgust tuua ja Teie last aidata.
Ootan vastuvõtule!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt