kukkumine 02.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu laps kukkus 9 kuuselt maha , käisime haiglas seal tehti uuringud ja lapsel oli koljuluus mõra. Sai järgmisel päeval haiglast välja. Käisime neuroloogi juures kuuajapärast kõik oli normaalne.
Nüüd on laps 3 poole aastane ja kas ma peaksin uuesti neuroloogi juurde minema või ei ole vaja. Lapse areng on eakohaline kaalub 15 kg ja pikkust 98cm. Laps on väga energiline. Kas tulevikus võib tulla mingeid probleeme või peavalusid.
Kui vanalt võib minna laste psühholoogile ja mis probleemidega?
Ette tänades ja Teile edu soovides Kairi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
Arvan, et Teie lapsel ei peaks tulema mingeid meditsiini vahelesegamist nõudvaid probleeme kukkumisest tingituna. Kui Teil kaebusi lapse suhtes ei ole ja perearst leiab ka kõik korras olevat, siis ei näe ma mingit põhjust neuroloogi poole pöördumiseks. Seda aga ei saa ma kuidagi välistada, et lapsel tema edaspidises elus probleeme ei teki, aga need pole seotud kukkumisega.
Laste psühholoog tegeleb juba ka lastega alla aasta vanuses ning probleemid selles vanuses on seotud lapse arenguga, hiljem lisanduvad käitumisprobleemid jne.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt