Autism 11.02.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu mure järgmine. Mu lapsel on väga mitmeid “autismile” viitavaid märke, aga küsiks spetsialisti nõu. Nimelt jääb ta alati magama pead vasakule ja paremale kõigutades, ta kõigutab ennast ka maas olles kõhuli, kõigutab siis kui kuskilt kinni hoiab ja neljakäpukil-just nimelt pead. Ta lõpetab kõigutamise, kui ma lähen näiteks teise tuppa ja hõikan “Kuku poja” ja siis tuleb ta oma tegevuse pealt ära ja tuleb otsib mind,aga ta kõigutab tõesti ennast ikka tihti, mitte 1-2 korda päevas. Kui ma teda niisama hõikan või kõnetan siis ta läheb veel rohkem Äksi täis. Siis on ta hakanud kätega vehkima, üles ja alla, ka seda meeldib talle väga teha. Samas näpuga näitab, tunneb ära kodus umbes 10 asja küsimise peale. Nimele ka reageerib ja otsa vaatab ka, ei oska hinnata, kui pikalt see otsa vaatamine peaks olema. Kui ütlen, et viska lutt suust välja siis seda teeb. Füüsiliselt keskmiselt arenenud ja käib tugede najal, kuid tõesti see kõigutamine ja kätega üles alla pidev vehkimine on väga imelik. Kas peaksin muretsema, et siit midagi halba koorub?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule.
Parimat
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Milline teraapia lapse psüühikahäire korral oleks abiks?

Lapsel diagnoositi uuringute tulemusena esmahaigestumine, nimetan privaatsuse huvides ainult koodi- F93.8. Välistati autism ja ATH.
Milliseid teraapiaid soovitaksite, et käitumisraskused (nt asotsiaalne, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Vabandan, aga selle küsimuse oleksite pidanud esitama arstile, kes Teie lapsele diagnoosi pani. Kuna ma ei tea sügavuti probleemi, siis ma ei saa sellele küsimusele vastata.
Loe edasi

Autism

Lapsel tekkisid peale kolmikvaktsiini tegemist autismi tunnused

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast!
Peaksite pöörduma laste psühhiaatri vastuvõtule, kes Teid edasi juhatab vastavate teenusteni. Soovitan pöörduda Tartu Ülikooli Kliinikumi laste psühhiaatri vastuvõtule ...

Loe edasi

beebi ei 'jutusta'

Tere!
Minu mure seisneb selles,et mu 3,5 kuune beebi ei kooga enam. Ta on seda üleüldse väga vähe teinud, aga vahepeal siiski koogas.
Nüüd nädal aega tagasi õppis ta ära keeramise ja peale ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et paanikaks pole põhjust. Õppimise käigus võib laps mõneks ajaks oma oskused kaotada ja hiljem need tulevad tagasi.
Lapsed on erinevad ja neid ei ole vaja võrrelda. Kui Teie laps ...

Loe edasi

laps vehib ja keerutab käsi ja jalgu

Tere meil siis selline mure et laps vehib pidevalt kätega nagu tahaks lendu minna! Kätega vehib nagu rohkem erutusest nt kui muusikat panen või kui midagi tahab või ka siis kui nt käruga väljas jalutame, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh, et pöördusite. Kirjelduse järgi võin öelda, et Teil on täiesti terve laps. Tundke temast rõõmu ja ärge otsige vigu!
Lugupidamisega,
Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi