Laps kukkus peaga 19.01.23 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Laps kukkus nädal tagasi uisutrennis kuklaga jäässe (tal oli paarikordne fliisriisega peapael ja enne käis pepu maha ja siis pea. Teadvusekadu polnud. Laps nuttis, kurtis peavalu ja läksime igaks juhuks EMOsse. Lapsel oli sinnajõudes tuju hea ja EMOs midagi ei tuvastatud (pilti ei tehtud). Saadeti koju jälgimisele.

Lapsel kerge peavalu püsib juba nädal aega. Ütleb, et mitte ainult kukkumise koht ei ole valus, vaid vahepeal liigub valu külgedele ka. Peavalu ei paista teda segavat igapäevatoimetustes. Laps ise tormab ringi, hüppab ja kargab, naerab, mängib. Mälu vms häireid ei ole. Oleme teda kaks korda viinud uisutama ka (kiivriga), peavalu hullemaks pole läinud, aga paremaks ka mitte. Nüüd paar päeva oleme ainult kodus olnud ja natuke jalutanud õues, aga nüüd on õhtuks nii palju energiat üle, et magama ka ei jää hästi.

Lisaks viibis ta neli paeva tagasi sünnipäeval, kus levis kõhuviirus. Kaks päeva hiljem ka laps kurtis, et okse tuli korraks suhu ja kõht valutab, aga ei iivelda. See läks ära, kuid nüüd olen avastanud, et tal paar ööd 35 kehatemperatuur. Hapnik 98 ja bpm 80. Kas need asjad võivad olla omavahel seotud ja võib-olla üldsegi pole need sümptomid kõhuviiruse omad?

Samuti ta kurtis juba enne kukkumist, et käed ja jalad on vahel makaronid (samas ta sai kõike teha) ning nüüd alles rääkis, et vahel enne kukkumist olid silmade ees lillad plekid.

Mure on suur lapse pärast. Ma ei tea, mida me nüüd tegema peaks, kas see kõik vajaks täiendavaid uuringuid? Kui halb on prognoos? Kas ja millal võib teda trenni lasta, kui üldse.

Perearstiga ei ole suhelnud, kuna teda on raske tabada.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei leia ohumärke mingist raskemast haigusest või kukkumise tüsistustest. Elav laps ja tundlk lapsevanem. Mõistlik reziim ja jälgimine. Kui mure püsib, siis perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi