Laps ei kàl lasteaias pissil 15.12.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Laps sai just 2 aastaseks. Hakkas ka potil käima, annab ise käega märku, kui häda on. Laps käib ka lasteaias, sinna läheb klusti, ei ole vastumeelsust, lasteiaa on 9-15.50, nädalas kolmapäev vaba ja vahel ka reede. Aga minu mure ongi see, et ta lasteaias ei käi pissil, näitab küll kasvatajatele, et ta tahab, aga potti ei tee, ongi terve päev pissimata. Kas see on okei? Õpetajad ütlevad, et ei peaks miretsema, selliseid lapsi on veel olnud, viisin isegi kodupoti, aga see ei muutnud midagi.
Koju tuleme, siis pissib poole tunni jooksul.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast,
Teil on terve laps. Muretsemiseks pole põhjust. Kui harjub rohkem lasteaia eluga, siis hakkab ka pissima kui piisavalt vedelikku tarbib.
Lugupidamisega
Anu Sööt