6-aastase poja peavalu 17.10.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure oma poja pärast. Kõik tegelikult algas kui oli 3 aastane ja on vahel siiani, et kui ta pikalt nutiseadmes on või teleka ees siis lööb tal valutorked otsa ette. Tavaliselt enne kui ta haigeks jääb hakkab ka pea valutama aga seda haiguse esimesel päeval. Nüd detsembris oli nii, et ärkas jõuluvana ootuses kell 4 hommikul ja õhtul kaheksa ajal kurtis meelekohas peavalu ja et kõhus paha olla. Peavalu möödus 10 minutiga aga kõhus paha tunne jäi tunniks umbes. Järgmine kord oli, enne oma sünnipäeva oli ärevil, tegi auru ja tahtis magama minna. Kurtis et itsa ees valutab ja jälle kõhus paha. Kuskil kõin kokku 10 minutit. Ja nüüd suvel oli, et sõitis tõukerattaga oli uue kiivriga ja järsku ütles, et pea valutab ümber pea ja pärast pealael. Kõhus paha, oksendada ei taha aga natuke süda paha. See läks üle aga valu kestis kyskil 10 minutit. Samal ajal kleepus ja lõikas. Kordagi valuvaigistit kasutama pole pidanud. Ta on natuke selline muretseja tüüpi mul. Muretsen just selle 10 minutilise peavalu ja kõhus paha/ süda paha pärast. Oksendanud pole kunagi

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Arvan, et peavalud on seotud muretsemisega, mis tuleb veenvalt esile Teie kirjast. Muretsemiseks pole põhjust.
Lugupidamisega
Anu Sööt