Arenguhäire 10.07.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on 5a poiss sündis enneaegselt 31+2
Viimased paar kuud on nii hulluks läinud kätte ära, et õhtune magama minek peab ka toimuna nii et tuli põleb. Magama minek toimub ka hilja sest ta ei taha magama minna.. umbes kell 24-01 öösel ja ärkab hommikul ikka 9-10 aeg, päeva und ta ei maga juba 2aastaselt. Ja kui tule kustu panen hkkb üks trall pihta - hakkab üks karjumine, löömine minu pihta, ennast ta ei löö, ainult teisi. Päeval karjub või noh röögib täiest kõrist ja lööb ja kiljumine. Ja nii päevast päeva. Lasteaias me ei käi. Õues käime ja seal oleme ikka suht kaua. Vahepeal läheb nii hüperaktiivseks toas et isegi sõna ei kuula, kõik teeb nalja.. Kas need viitavad ATHle? Arenguhäire? Millisele arstile või spetsialisti juurde ma peaks pöörduma?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast,
kuna probleem on tekkinud 2 kuud tagasi, siis on lapsega toimunud muutus lühiajaline ning enamasti on selleks mingi käesolev põhjus. Soovitan oöörduda psühholoogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt