10kuune laps keeldub lisatoidust 09.06.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Hetkel 10 kuune poisslaps keeldub söömast lisatoitu. Lusikast söömine on kindel EI. Näputoiduna ainult maitseb, aga ei söö. Olen pakkunud lisatoitu alates 5,5 kuust. Siis jäime terve perega covidisse ja lisatoiduga alustasime uuesti 6,5 kuusena. Sellest hetkest ei ole mitte midagi paremaks läinud. Laps toitub hetkel Aptamil Pepti MCT-st.
Laps ajaliselt arenenud. Sündimisel sai laps hiljem hingama ja sai diagnoosi rahutussündroom, mis väljendus ainult 1.elukuu.
Kas lisatoidust keeldumine võib viidata mõnele neuroloogilisele häirele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et lisatoidust keeldumine ei viita neuroloogilisele patoloogiale.
Lugupidamisega
Anu Sööt