Aastase lapse areng 23.05.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen Teie poole ennegi pöördunud sama teemaga.
Laps teeb kätega rusikatega kinni-lahti, mingitmoodi ka keerutab nagu videost on näha. Samamoodi teeb jalalabadega ehk keerutab neid. Teeb seda ikka mulle tundub et emotsioonidest, kui midagi tahab või kui tahab sülle, kui nt on ekstaas vms. On teinud seda alates 3-4 elukuust. Kas see ikka on normaalne??
Nüüd on hakanud ka kätega vehkima üles-alla nagu videost näha.
Muidu laps sööb ilusti, tõuseb püsti, tugede najal kõnnib vaikselt, naerab palju ja kui teha nägusid ja temaga mürada, vaatab asjade poole kui näpuga näitan, kui ütlen "ei" vaatab alati mu poole, reageerib oma nimele. Ütleb täh-täh, ta-ta-ta, ba-ba, reaalseid sõnu veel teadlikult ei ütle. Ei lehvita aga plaksutab.
Kas sellisest asjast laps kasvabki välja ja areneb või peaksin pöörduma spetsialisti poole?
Olen esmakordne ema ja suur muretseja, guugeldades tuleb kohutavaid vastuseid.

Suured tänud Teile vastamise eest!!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
arvan, et Teie lapse areng on täiesti eakohane.
Tervitades
Anu Sööt