Beebi kukkus 04.05.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan seoses murega, et esimest korda oma esimese lapsega juhtus õnnetus. Laps oli diivani peale, pöörasin korraks selja ja ta keeras ennast õnnetult maha vastu parkett põrandat. 3-kuune poeg, saab kohe 4-kuuseks. Võtsin ta sülle, nuttis korraks ja siis rahunes. Süüdistasin ennast, et ei suuda lapsel silma ka peal hoida ja olin nii hooletu. Ema süda ei anna siiani rahu. Jälgisin lapse edasist käitumist. Siiani naeratab, liigutab käsi ja jalgu aktiivset, pead keerab ja keerab ka ennast kõhuli endiselt. Peale kukkumist tekkis talle muhk pea küljele, mis praeguseks on taandunud. Sinikat või verevalumit pole. Kas ma peaksin siiski igaks juhuks laskma perearstil üle vaadata või oleks pidanud kohe minema Emosse? Mida peaksin veel jälgima?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
vabandan hilise vastamise pärast.
Lapsega ei tohiks mingit probleemi olla.
Alates 3k vanusest on beebi kõige parem koht põrandal, nii arengu kui kukkumiste mõttes.
Lugupidamisega
Anu Sööt