Pea 6 kuune beebi lõi pea ära 18.04.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mure on järgmine:
Järgmine nädal 6 kuuseks saav beebi istus mul süles ja tegi peaga järsu liigutuse taha ning lõi selle vastu kõva diivani äärt ära. Korraks nuttis ja koheselt siis ka rahunes. Peas muhku ega muud silmaga nähtavat ei ole. Peale õnnetust (u 2h jooksul) naeris, sõi ja jäi magama.
Kui suur on tõenäosus, et ta sai peapõrutuse?
Millal peaksid ilmneva sellele viitavad sümptomid?
Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Selline väike koks ei põhjusta ajupõrutust.
Sümptomid, millele peaks reageerima on uimasus ja oksendamine.
Lugupidamisega
Anu Sööt