Eo veres 10.03.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Lapsele tehti vereanalüüsid ja ma ise vaatasin, et Eo näit on kõrgem. Sooviks teie arvamust kas peaks muretsema ja mida see täpsemalt tähendab?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kliinilises veres eosinofiilide (Eo) hulga vähene suurenemine ei ole olulise tähendusega kui puuduvad muud kaebused. Eosinofiilide sisaldus võib suureneda allergia ja parasiitide olemasolul.
Nn sinikatega seoses on kliiniliseses veres oluline hinnata trombotsüütide hulka. Trobotsüütide
vähenemine on üheks sinikate tekke põhjuseks ja vajadusel tehakse hüübimise hindamiseks lisauuringud.

Heade soovidega,
Kjulge