2,5 kuuse beebi uni 20.02.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen väga mures oma 2,5 kuuse beebi une pärast. Peale sündi magas laps oma päeva- ja ööuned esialgu ainult süles, kuid magas siiski sügavalt. Praegu magab ööuned kaisus, kuid päevauned panevad muretsema. Nüüd juba umbes kuu aega tagasi hakkas ühel päeval lapse magama saamisega jant pihta. Laps ise haigutab pidevalt ja on nähtavalt väsinud ning nutune, kuid magama mingil moel ei jää. Isegi vankris magama ei jää, enne nutab end hüsteeriasse. Võimlemispallil hüpitades olen suutnud teda magama saada, aga seda ainult senikaua kuni hüppan. Kui enam ei hüppa, on plõks silmad lahti. Tean, et see pole ideaalne viis last magama saada, aga tahan et ta päeval natukenegi magaks. Rinnal magama jäädes ärkab hetke pärast uuesti üles nagu teda häiriks miski. Olen proovinud teda ka kauem üleval hoida ja varem magama panna, kuid asjatult, mõlemad lõppevad nutuga. Beebi saab piisavalt süüa, kaalutõus esimesel kuul 1,2kg ja teisel 1,5kg. Viimasel ajal on laps hakanud ka rohkem piima välja ajama ja pidevalt luksub, äkki see häirib teda? Beebil on ka gaasid, pidevalt punnitab, peale söömist hoian püsti ja krooksutan, annan gaasirohtu ja teen massaaži, hoian last päeval kõhuli ning oma süles. Kõhukotis talle ka enam olla ei meeldi.Mainin ka seda, et varem oli tal magama jäädes abiks lutt, kuid päevapealt ta ka seda enam ei tunnista. Päevauned on seega praktiliselt olematud ja pinnapealsed. Ööuned magab sügavamalt, kuid mõni öö vähkreb palju. Lisan ka seda, et olen mõni ööpäev ta uned kirja pannud ja unetunde saanud kokku ööpäevas 11h. Kas on põhjust muretsemiseks või on see mööduv nähtus ning millest selline uni tingitud võib olla?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Unehäired on tingitud tõenäoliselt gaasidest, samuti soodustab luti imemine gaaside teket ja seega ka kõhuvalusid. Arvan, et see aeg tuleb teil lihtsalt üle elada.
Edu!
Lugupidamisega
Anu Sööt