Vanem laps krabab beebit. 17.02.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 2 last. Vanem 1a 10k ja noorem 3 nädalane.
Mure seisneb selles, et enamus ajast on suurem beebiga väga hell. Kuid on ootamatuid hetki, kus hellus pöördub poole tegevuse pealt. Olen üritanud ja üritan edasi blokkida ta krabamisi, kuid kõike ette ei näe.
Täna krabas ta teda peast nii, et nägin, et tõmbas üle lõge. Pisem ise sellele ei reageerinud, mina ehmatasin.

Siit küsimus, kui õrn see lõge on ja kas peaksin kuhugi kontrolli pöörduma või mida tegema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Lõge ei ole õrn ja muretsema selle pärast ei pea. Ka see on normaalne, et vanemal lapsel on beebi suhtes erinevad tunded.Üksinda teda beebiga jätta ei oleks õige.
Lugupidamisega
Anu Sööt