5 kuuse lapse lalisemine 27.12.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps saab 1 nädala pärast 5 kuuseks. Mure on selles, et laps on väga vaikne ja ei lalise.
Murest annab häälitsutega märku. Naerab kõva häälega, kui temaga nalja teha. Samuti reageerib ilusti häälele ja hoiab silmkontakti. Aga sellist lailnat, et ta jutule vastu laliseks ei ole. Jutu ajamisel vaatab küll silma, aga on kogu aeg vaikselt.
Laps sai kuni 3 kuuni rinnapiima ja siis ka nn ka jutustas rohkem. Alati kui vend tuli, siis hakkas jutustama. Alates 3 kuud saab toidusegu. Peale seda oleks nagu lalisemises tekkinud taandareng ja laps ei lalise. Kas võib seal seos olla?
Kui väsinud ja lutt suus, siis teeb mingeid häälitsusi ja vahel muul ajal ka. Aga see ei ole silpidega lalisemine.
Kas mõnel lapsel võibki lalisemine hilineda?
Aktiivne suhtlus lapsega käib igapäevaselt. Kuidas last veel aidata?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Arvan, et Teie lapse areng on eakohane. Soovitused; hoidke lutti vähem suus ja rääkige lapsega nii, et ta näeb Teie huuli ja kuuleb kõnet. Teised heliallikad kodus võiksid suuremaosa päevast kinni olla.
Lugupidamisega
Anu Sööt