8 kuuseks saav beebi keeldub rpa 07.12.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Laps keeldub teist nädalat rpa. Olen proovinud läbi une anda jne ei võtta lûkkab ära. Saab lisatoitu puder/pûree u300g-350g. Enne olen saanud päeva jooksul 500ml kuidagi ära anda vahest vãhem. Tãna kohe ûldse ei võtta sõi ainult 150ml. Öösel sööb see eest isukalt u 300-400ml. Kas peaks proovima ööisetest s[ömistest loobuma et päeval sööks paremini? Kardan et laps ei saa vajalike toitaineid kätte ainult pûreedest ja putrudest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Teie küsimusele ei ole ühest vastust. Vägisi last rinnale panna pole võimalik.Selline tõrge võib mõne päeva pärast ka kaduda. Samas on laps piisavalt rinnapiima saanud. Kui ta sellest keeldub, siis on võimalik kasutusele võtta beebidele mõeldud piimasegu. Kindlasti ei soovitata last öösel sööta kui hambad on lõikunud.
Arvan, et leiate ise parima lahenduse.
Lugupidamisega
Anu Sööt