Tõmblused magamise ajal 10.10.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kas on normaalne, et 3 a poisi jalalabad ja käelabad liiguvad vahepeal unes? Just olen tähele pannud, et peale magamajäämist ca poole tunni jooksul. Nagu tõmblused , lühiajaliselt liiguvad. Raske seletada...võrdleksin seda sellega, kui näiteks kassipojad magavad, nende käpad liiguvad une ajal. Korra liiguvad, siis vaikus. Natukese aja pätast liiguvad, vaikus...kui juba kauem maganud, siis ei ole nii, just ca pool tundi peale magamajäämist.
Muidu igati terve laps.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Teil ongi täiesti terve laps. Une ajal, n.ö. pindmise une faasis, on inimestel tõmblused täiesti tavalised ning ka loomadel,nagu olete märganud.
Lugupidamisega
Anu Sööt