Laps krampis 07.07.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps ajab ennast krampi/pinge. Ta on teinud seda mitu kuud. Oleme käinud perearstil, lastearstil ja osteopaadi juures. Keegi ei näe probleemi ja ei saa aru mis on(sest kui arstil käinud siis ta pole nii teinud).
Vahepeal ei teinud üldse ja tegigi siis kui oli väsinud ja panin voodi siis koge magas. Tundus et ongi tema iseärasus ja väsimuse märk.
Aga nüüd on juba mitu päeva nii et magab ära ja ärkab ja ikka krampis. Ei seisa püsti ka ilusti, korraks on ja siis vahepean püsti olleski proovib jalga kronksu panna ja hoiab ühte jalga üleval.
Ainult siis on tava olekus kui hoida süles või vankris olla ja natuke õues aga lõpuks on õues ka selline.
Lastearst korra arvas et laps ”avastab” ennast. Aga see on toimunud kuskil 6ndast elukuust. Ja näha on et pole päris see ikkagi.
Kas te palun oskate aidata mis see olla võiks? Või kuhu ma veel pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Tegemist on lapse enesestimulatsiooni e. onanismiga. Püüdke lapse tähelepanu mujale juhtida ja katkestage see ära. Pöörduda ei ole kuhugi vaja.
Lugupidamisega
Anu Sööt