Lapse nihelemine enne sügavasse unne jäämist 30.06.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps on 2 kuu vanune ning mulle teeb muret enne uinumist lapse tõmblemine. Laps sündis ka väheses hapnikupuuduses. Sai 10 min lisahapnikku. Pressid kestsid mul 3 h. Mure siis selles, et Laps hakkab kenasti ise magama jääma, endal silmad juba kinni ja siis otsib pidevalt asendit. Küll pea ühele ja teisele poole. Tagumik püsti, alla. Käed ühele ja teisele poole jne. Ja see võib kesta kuskil tund aega vahelduva eduga, seni kuni päris magama jääb. Läbi une teeb tihti seda sama. Vahest ärkab oma tõmblemise peale ka nutuga üles. Hakkas see pihta juba teisel elunädalal. Uned on samuti 30 min pikkused. Ilmselt ei suuda minna üle teise unefaasi. Öösiti magab kenasti. Probleem ongi see nihelemine ja tõmblemine. Miks Laps seda teeb ? Ilmselt segab see last ennastki. Saan ma teda kuidagi aidata ?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast.
Tõenäoliselt on tegemist unes esinevate liigutustega, eriti esinevad nn uneliigutused pindmise une faasis. See on loomulik ja mingit vahelesegamist ei vaja. Lapse uni vanuse kasvades küpseb ja muutub nagu kõik teisedki funktsioonid.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Uinumisraskused

Mure on 9-kuuse lapsega ja just magamisega. Probleem on olnud kõik 9 kuud. Esimesd 4 kuud oli väga rahutu aeg, aga sellele saime lahenduse- refluks - hakkasime 2* päevas rohtu võtma. Mingi aeg oli elu ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Kui olukord ei lahene, siis palun tulge vastuvõtule. Ravimit on võimalik soovitada alles pärast lapse ülevaatust.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi